Instagram Hesabım Kilitlendi Ne Zaman Açılır?

Son dönemlerde pek çok kişinin yaşadığı ve çözüm aradığı bir sorun olarak Instagram hesabım kilitlendi ne zaman açılır konularıyla çok sık karşılaşıyoruz. Aslında bu durum yaşadığımız bir takım olumsuzlukların bize zarar vermemesi için yapay zeka tarafından sunulan bir şanstır.

Örneğin Instagram hesabımıza giriş yapmayı denedik ve şifreyi çok kez yanlış girdik. Bu durumda Instagram hesabı kilitleyerek başkalarının eline geçmesini engellemektedir. Buna sebep olan birkaç farklı seçenek daha var. Öncelikle bu hesap kapanmasının standartlarına bakmak gerekiyor.

Hesabınız donmuş, geçici olarak kilitlenmiş, tamamıyla engellenmiş olabilir. Buna donanımsal sorunlarınızdan kaynaklı bir uygulama çalışmaması sebep olabileceği gibi yaptığınız desteklenmeyen aktivasyonlar da sebep olabilir.   Instagram hesabım neden kapandı sorusunun yanıtı olarak bu yüzden çok fazla seçenekle karşılaşabiliriz.

 • Hesaba çok kez yanlış şifre ile giriş yapmayı denemek
 • Hesabınızın bir bot ya da otomasyon ile şifresinin bulunmaya çalışılması
 • Hesabınızda desteklenmeyen bot takipçi, beğeni ve yorum olması
 • VPN kullanarak hesabınıza erişmeye çalışıyor olmanız
 • Instagram takipçi programlarını ve sahte etkileşim gönderen web servislerini kullanıyor olmanız

  Bu tarz aktiviteler tespit edildiği takdirde Instagram hesabı kilitlendi uyarısıyla karşı karşıya kalmak gayet mümkündür. Aynı zamanda kullanıma başlamadan evvel hepimizin kabul ettiği kullanım şartlarında bazı topluluk kuralları mevcuttur. Bunlara uyulmadığı takdirde hesabınız geçici olarak kısıtlanabilir ya da tamamıyla kapatılabilir. Tüm bunlar Instagram erişim sorunları arasında sık sık yaşanan durumlardır.  

Instagram Hesabım Dondu Açılmıyor

  Instagram hesabım dondu dediğinizde bunun donanımsal bir sorun olup olmadığını saptamanız gerekmektedir. Keza yaşanan süreç yalnızca Instagram kaynaklı olmayacağı gibi aynı zamanda yazılımsal olmayabilir.

Donanım açısından her uygulama güncellemesiyle birlikte bazı cihazlarda bu tarz donmalar yaşanabiliyor. Aslında uygulama güncellemeleri cihazlarda aplikasyonun daha stabil çalışması, bu tarz donmalar ya da çalışmama sorunlarının minimuma inmesi için yapılmaktadır.

Fakat eski bir akıllı telefon ya da tablet kullanıyorsanız yeni güncellemeyi almanız durumunda sisteminizin donanımsal özellikleri uygulamayı sağlıklı şekilde çalıştırmaya yetmeyebilir. Dolayısıyla Instagram hesabım dondu diyorsanız ve bunun telefonunuzdan kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız çözüm için uygulamayı tamamıyla kaldırıp tekrardan yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Cihazınızın geçici belleğinde yer alan kayıtlı verileri sıfırlamak yani Instagram önbelleğini temizlemek yine bir noktada işe yarayabilir. Bunun dışında ise donanımsal olarak Instagram dondu sorununun çözümünü bulabilmek mümkün değildir. Instagram izlenme satın al linkimize göz atabilirsiniz.  

Instagram Hesabın Geçici Olarak Kilitlendi Hatası

  Instagram hesabın geçici olarak kilitlendi uyarısı alanların büyük bir çoğunluğu hesabına giriş denemeleri yaparken çok fazla yanlış şifre denemesi yapıyor. Aynı zamanda kullanılan ücretsiz Instagram takipçi botu ya da benzer web servisleri de bu soruna sebebiyet verebiliyor.

Bu tarz bedava takipçi, beğeni ve yorum hizmeti sağlayan servisler çoğunlukla sizin şifrenizi talep eder veya sistem üzerine hesabınızla giriş yapmanızı zorunlu kılar. Dolayısıyla sonrasında hesabınızın güvenliğini üst noktalara çıkarabilmeniz olanaksız bir hal alır.

Sürekli olarak yanlış giriş denemelerinin sebebi bu web servisleri de olabilir. Aynı zamanda hesabınızın ele geçirilmeye çalışılıyor olması da bir diğer seçenektir. Tüm bunlar dışında parolanızı hatırlamıyorsanız ve hatırladığınız son şifreleri deneyerek giriş yapmaya çalışıyorsanız yine hesabınız geçici olarak kilitlenebilir.  

Eğer bunlardan herhangi birisi sebebiyle geçici olarak kapatılmış hesabınıza giriş yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 • Instagram hesabınıza giriş yapmayı denediğinizde hesabınız geçici olarak kilitlendi uyarısını aldığınız bir ekran görürsünüz.
 • Bu ekranın alt kısmında devam et ibaresi bulunmaktadır.
 • Devam et dediğinizde güvenlik kodu adımıyla karşılaşırsınız.
 • Bu hesabınızda tanımlı olan e-posta adresi veya telefon numarasına bağlı olarak ikisiyle de alınabilir.
 • Mail adresinize ya da cep telefonu numaranıza gönderilen 6 haneli kodu ekrana girerek hesabınıza tekrardan erişim sağlayabilirsiniz.
 • Mail ile kod alacağınız zaman spam ya da junk mail kutularına da göz atmanız, Gmail kullanırken güncellemeler e-posta sekmesine de bakmanız önemlidir.

  Instagram kilitlendi kod gelmiyor sorunu yaşayanlar ise bu geçici kilitlenme sorununun ortalama 3-4 haftalık bir süreçte kendiliğinden iptal olduğunu vurguluyor. Yani hiçbir şey yapmamanız ya da yapamamanız halinde hesabınız 30 gün sonra tekrardan aktif konuma geçecektir. Şifremi unuttum seçeneğiyle direkt olarak giriş bilgilerinizi sıfırlayabilirsiniz.  

Instagram Hesabım Engellendi Ne Zaman Açılacak?

  Instagram hesabım kapatıldı ne zaman açılır diyenler içinse bu süreç çok daha zor geçebilir. Öncelikle hesabınızın kapatılma sebebine bağlı olarak bunu destek birimiyle iletişime geçerek tartışabilirsiniz. Fakat topluluk kurallarının ihlali gibi ciddi sorunlarda hesap kalıcı olarak kapatılır ve tekrardan açılması söz konusu değildir. Bazı kısıtlamalar ise sonradan yapılacak başvuruyla açılabilir. Örneğin çok fazla sahte hesap şikâyetiyle hesabınız engellendiğinde engellenmiş Instagram hesabı nasıl açılır diyenler için kimlik doğrulama seçeneği vardır. Destek birimiyle yardım merkezi üzerinden iletişime geçerek kimlik detaylarınızı paylaşıp kendinizi doğrulayarak hesabınızı tekrardan aktif hale getirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Hesabım Kilitlendi Ne Zaman Açılır?

Instagram hesabım kilitlendi ne zaman açılır sorusu aslında kapanma durumuna göre farklılıklar gösterebilir. Eğer inceleme süreci uzun sürerse 2 haftaya çıkabilir. Bazen de 24 saat gibi kısa sürede açılır.

Instagram Hesabın Geçici Olarak Kilitlendi Nedir?

Instagram hesabın geçici olarak kilitlendi uyarısı bazen sistemsel bir arızadan dolayı olur ve bu kendiliğinden çözülür. Güncelleme eksiklikleri, yanlış şifre gibi durumlarda da karşılaşabilirsiniz. Uyarıdan sonra devam et diyerek kod ile girişi deneyin.