Instagram Onay Kodu Gelmiyor Çözümü

nstagram onay kodu gelmiyor sorunu, platformu kullanan kişiler tarafından sıklıkla gündeme gelmektedir. Onay kodu almamanın farklı nedenleri olabilir, ancak bu sorunu çözmek adına birkaç basit yöntemlerle hesaplar güvence altına alınır.

Instagram’a giriş yapıldığında farklı cihaz üzerinden, tarayıcı değişikliği veya IP değişmesi durumunda onay kodu alabilirsiniz. Bu gibi durumlarda onay kodu gereklidir. Peki instagram onay kodu gelmiyorsa, bunu nasıl çözebilirsiniz?

O halde sizleri daha fazla sabırsızlandırmadan ‘Instagram 6 haneli kod gelmiyor’ dahil çözüm önerilerine birlikte geçiş yapalım!

Instagram Onay Kodu Gelmiyor, Nasıl Çözülür?

Onay kodu, sosyal medya hesapları için güvenlik taraflı çözümler için kullanılmaktadır. Instagram gibi platformlarda ise genellikle sorunun kaynağı, platform içi ve dış kaynaklı sorunlar nedeniyle olmaktadır.

Sizler adına hazırlamış olduğumuz listeyle sorunun kaynağına inebilecek, olası problemlere çözüm bulabileceksiniz. 

En nadide Türk takipçileri Instagram Türk Takipçi Satın Al paketlerinde görebilirsiniz.

nstagram Onay Kodu Gelmiyor 2023 Çözüm Yöntemleri

Instagram'da onay kodu gelmemesi, kullanıcıların hesaplarına giriş yapamamasına neden olan yaygın bir sorundur. Bu soruna neden olabilecek bazı yaygın sebepler bulunmaktadır.

Genel olarak instagram onay kodu gelmiyor sorunu, aşağıdakilerden kaynaklanmaktadır:

 • Telefon numarasının yanlış olması veya güncel olmaması.
 • Cihazın kapatılmaması.
 • Instagram'ın sunucularında bir sorun olması.
 • Cihazın sinyal gücünün düşük olması.
 • Rahatsız Etmeyin modunun açık olması.
 • Uçak modunun açık olması.
 • Uygulamanın önbelleğini temizlenmesi.
 • Farklı bir cihazdan onay kodu alınması.

Telefon Numaranızı Kontrol Edin

Onay kodu cihazınıza gelmiyorsa, yazmış olduğunuz telefon numarası yanlış olabilir. Bunun için telefon numaranızın doğru olup olmadığını kontrol edin.

Özellikle bazı kullanıcılar, +90 alan kodunu birlikte yazmakta ve doğrulama kodu alamamaktadır. O yüzden bazen telefon numaraları tekrar kontrol etmekte fayda olacaktır.

Deneyenler beğendi. Sizler de instagram hikaye izlenme satın almayı unutmayın!

Cihazınız Kapatıp Tekrardan Açın

Instagram onay kodu alınmadığında en mantıklı seçenek, cihazınızı kapatıp tekrar açmaktadır. Bu olduğunda genellikle cihazınız bir nevi resetleme moduna girecek, gelmeyen onay kodu sorunu çözülecektir.

Android telefon kullanıcısıysanız cihazınızı aşağıdaki gibi kapatabilirsiniz:

 • Cihazınız sol veya sağ tarafında bulunan kapatma tuşuna uzun süre basınız.
 • Ekranda açılacak ‘Yeniden Başlat’ veya ‘Kapat’ seçeneğine basınız.

Not: Cihazınızın türüne göre yalnızca kapatma düğmesine basarak cihazınızı kolaylıkla kapatabilirsiniz.

iPhone kullanıcı iseniz aşağıdaki gibi telefonunuzu kapatabilirsiniz:

 • Cihazınızdaki ses düğmesinin birine (Yukarı veya Aşağıya) ve yan düğmedeki kapatma tuşuna aynı anda basınız.
 • 30 saniye beklemenizin ardından cihazınız yeniden başlamak için kendini zorlayacaktır.

Instagram Sunucuları İçin Bekleyin

Sunucular çeşitli zaman aralıkları, aşırı yüklenme ve benzeri nedenlerden ötürü yavaşlama problemi yaşamaktadır. Günümüzün popüler sosyal medya uygulaması Instagram’da da olabilmektedir. 

O yüzden iki şekilde instagram sunucularını kontrol edebilirsiniz: 5 dakika beklemek veya instagram sunucu bağlantısından kontrol etmektir. Teknik nedenlerden ötürü biraz bekleyerek olası sorunları internette araştırarak çözebilirsiniz. İkinci olası durum için ise instagram sunucu kontrol etme linkinden, canlı ve güncel sunucu durumunu kontrol edebilirsiniz.

Cihazın Sinyal Gücüne Göz Atın

Akıllı telefonlarda sinyal gücü zayıfsa veya yoksa, SMS almak mümkün olmayabilir. Böyle bir durumda cihazınızın ekranındaki en üst bölümde yer alan sinyal gücünün tam çektiğinden emin olunuz.

Rahatsız Etmeyin Modunu Kapatın

Rahatsız etmeyin modu, telefonunuza gelen SMS’leri görüntülemesini engellemektedir. Bu yüzden modu açık unutmuş olabilirsiniz. 

Instagram onay kodu gelmiyor sorunu için rahatsız etmeyin modunu kapatın, sorununuz çözülecektir.

Telefonunuzun Uçak Modunu Kapatın

Mobil telefonlarında kullanılan uçak modu, SMS, arama ve internet bağlantısını kapatan özelliktir. Her cihazda var olan bu özellik, sıklıkla tercih edilmektedir.

Cihaza doğrulama kodu gelmediği durumlarda ise uçak modu açık unutulmuş olabilir. Onay kodu gelmiyorsa, telefonunuzun uçak modunu kapatarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Instagram Uygulamasının Önbelleğini Temizleyin

Onay kodunuz gelmediğinde alternatif yollardan biri de önbellek temizliğidir. Bazı durumlarda cihazınıza onay kodunun geç gelmesi yaşanabilmektedir. Böyle durumlarda önbellek temizliği işinizi kolaylaştıracaktır.

Android cihazınız için instagram önbellek temizliği aşağıdaki gibi yapılmaktadır:

 • Öncelikle mobil cihazınızın ‘Ayarlar’ menüsüne ulaşın.
 • Ayarlar sayfasından Uygulamalar kısmına gidiniz.
 • Uygulamalar ekranı açıldığında aynı alandan ‘Uygulamaları Yönet’ sayfasını bulunuz.
 • Cihazınızda yüklü olan Instagram uygulamasını ilgili cihazdan bulunuz.
 • Uygulamanın üzerine tıkladığınızda ‘Uygulama Bilgisi’ ekranı açılacaktır.
 • Aynı ekrandan ‘Depolama’ bölümüne ulaşın.
 • Depolama bölümünden Önbellek kısmında dokunun.
 • Aşağıda yer alan Verileri Temizle bölümüne dokunarak önbellek temizliğini tamamlayın.

Onay Kodunun Farklı Cihazdan Alınıp Alınmadığını Kontrol Edin

Instagram onay kodu gelmiyor sorunlarından biri farklı bir cihaz üzerinden doğrulama kodu almaktadır. Özellikle telefon değiştiren veya yeni telefon alan kullanıcılar arasında sıklıkla meydana gelmektedir. 

Çözüm için yeni telefona doğrulama kodu alındığı esnasında eski telefonunuza göz atmayı unutmayın; onay kodu diğer cihazınıza gelmiş olabilir.

 

 

Instagram Onay Kodu Gelmiyor – Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Instagram Onay Kodu Mesajı Neden Gelmiyor?

Telefonunuza instagram onay kodu mesajı, telefon numaranız doğru olmadığında, instagram sunucu hatasından ve zayıf bağlantı gibi nedenlerden dolayı gelmeyebilmektedir.

Instagram Onay Kodu Nasıl Alınır?

Onay kodu, instagram’ın ayarlar menüsünden alınmaktadır. Almak için sırasıyla; Profil Resmi > 3 çizgili simge > Gizlilik ve Güvenlik > İki Faktörlü Kimlik Doğrulama > Ayarları Düzenle > Yedek Kodlar Al seçenekleriyle gidiniz.

Instagram Onay Kodu Hangi Numaradan Gelir?

Instagram onay kodu, telefonunuza kısa mesaj biçiminde gönderilmektedir. Bu doğrultuda +44 7537 452510 numaradan gelmektedir.

Instagram Kodu Nasıl Girilir?

Instagram hesap giriş ekranında kullanıcı adı ve parola ekranında, şifre değiştirme veya hesabınızı silmeniz sırasıyla kod gönderilmektedir. Kod girme ekranı bu işlemler sırasında gerçekleşmektedir.

Onay Kodu Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

Onay kodu gelmeme durumunda beklemek en iyi durum olacaktır. Eğer hiç gelmiyorsa, yukarıda anlattığımız adımları uygulayabilirsiniz.

Instagram Hesabıma Giriş Yapamıyorum Ne Yapmalıyım?

Instagram hesabınıza giriş yapamıyorsanız, sorununuz onay gelmeme olabilir. Böyle bir durumda sizler için anlattığımız adımları uygulayabilirsiniz. Diğer yol için ise ‘Şifreni mi unuttun?’ kısmı yardımcı olacaktır.

+44 7537 452510 Bu Nedir?

Instagram onay kodunun gönderildiği numaradır. Şifre kurtarma, giriş bilgilerini sunma ve diğer özellikler için kullanılmaktadır.

Instagram 6 Haneli Kod Nedir?

Instagram 6 haneli kod, tek instagram hesabına iki faktörlü doğrulama adına birden fazla cihaz kullanımında, ilgili cihaz için kimlik doğrulama uygulamasına gönderilen koddur.

Instagram Yardım Merkezine Nasıl Ulaşırım?

Instagram yardım merkezine Google gibi tarayıcı üzerinden instagram help center veya Instagram uygulamasından ulaşabilirsiniz. Instagram uygulamasından ulaşmak için sırasıyla; Profil Resmi > 3 çizgili menü > Ayarlar ve Gizlilik > Daha Fazla Bilgi ve Destek > Yardım > Yardım Merkezi adımlarla ulaşabilirsiniz.

Instagram Destek Hattı Nedir?

Instagram destek hattı, kullanıcıların sorun yaşadığı durumlarda veya platformla ilgili destek almak için kullandığı yardım merkezidir. Hesap durumu, onay kodu gelmiyor veya benzeri durumlardan hızlı yanıt alabilmek için pek çok kullanıcı kullanmaktadır.